NOVINKY
DOPORUČUJEME
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Podle čínské medicíny je v lednu nejcitlivější močový měchýř
Močový měchýř se nachází v dolním ohništi a je řízen ledvinami, a protože ji zima, je třeba si je extrémně chránit, a to nejen vhodným oblečením, ale také i stravou.
Moč se shromažďuje v močovém měchýři, a když se nahromadí v určitém množství, automaticky je vylučována přes močovou trubici mimo tělo. Tato funkce souvisí s činností ledvin
.
pálení při močení, bolestivé a časté močení, příměs hlenů či krve v moči, bolesti v bedrech či podbříšku, křeče v lýtkách, bolesti paty a ostruha, bolesti na zadní straně stehen a v podkolení, ucpaný nos, krvácení z nosu.
Mezi nejčastější poruchy tohoto orgánu můžeme zařadit záněty močovodů a močového měchýře , zvané cystitidy, různé mykózy, zúžení močovodů a močové trubice až po nádorová onemocnění. Projevem oslabení MM je časté chození na toaletu doprovázené pálením nebo i bolestí při močení a v podbřišku. Obecně se říká, že jsou na záněty náchylnější ženy.
Také studené ruce a nohy se řadí mezi projevy oslabení močového měchýře. Další projevy jsou časté noční močení, záněty středního ucha, hluchota, noční můry a pomočování u dětí , bolesti zad (obzvlášť v bederní oblasti a oblasti krční páteře a ztuhlost kolem celé páteře) a problémy s kostmi.
Při potížích i pro prevenci doporučujeme bylinky: jsou ideální brusinky a borůvky v jakékoliv podobě, celík zlatobýl, kopřiva,vřes, lípa, jehlice trnitá,bříza, meduňka, dále pak konzumace dýňových semínek.
Vhodnou prevencí je je také pití brusinkové šťávy, která okyseluje moč a zabraňuje bakteriím zachytit se na sliznici měchýře. K okyselení moči přispívá vitamín C.
Vhodná jídla pro zimní období jsou kaše a polévku, hlavně vývary. Nedoporučují se ostrá a kořeněná jídla, která vytahují jang na povrch. Naopak se doporučují potraviny podporující jin, tedy hořké a slané, hodně obilí, polévky, sušená a nakládaná zelenina a ovoce. Na podporu jingu ( prohřátí organismu ) se doporučená strava obohatí kořením, jako hřebíček, , fenykl, zázvor, anýz a skořice. Tepelně upravená potrava dodává jang, proto bychom ji měli jíst ráno, v poledne i večer. Omezme syrovou stravu, a to hlavně k snídani.
Kdo vnímá problematiku svých močových problémů podle filozofie východní medicíny, sáhne na I Sheň Bao pro ženy, I Sheň Bao pro muže, který harmonizuje především meridián ledvin, močového měchýře a plic. Díky tomu si tělo samo přirozenou cestou upravuje problémy, které se pojí k disharmonii v těchto meridiánech a jejich větvích. I Sheň Bao pro ženy, I Sheň Bao pro muže je vhodné užívat preventivně v zimních měsících ( v lednu a v únoru)
Celková nabídka přípravků pro MOČOVÉ CESTY